mobirise.com

TRİO-İK HAKKINDA

Logomuz üç boyutlu bir ilişki dinamiğini temsil etmektedir. Birinci boyut şirket çalışanları, ikinci boyut şirket yönetimi üçüncü boyut ise insan kaynaklarıdır. Bu üçlü ilişki, dinamik ve esnek bir yapıda olmakla beraber birbirinden ayrı düşünülemez. Trio Danışmanlık olarak bu ilişki dinamiğinin ortasında üç boyuta da temas ederek bir sinerji yaratmaktayız.

Berna Büyükutku Boragan, EQAC

Berna Büyükutku Boragan

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden lisans, aynı üniversitenin Psikoloji bölümünden sosyal psikoloji yüksek lisans derecesini almıştır. 1994 yılında eğitim sektöründe iş hayatına başlayan Boragan, pazarlama, satınalma, reklam üzerine yabancı ve yerli eğitim firmalarında tecrübeler edindikten sonra 2000 yılı itibariyle Arthur Anderson işbirliği ile yürütülen Dardanel AŞ’nin yeniden yapılanma süreci kapsamındaki “Dardanellium projesi” ile insan kaynakları alanına adım atmıştır. Bu proje süresince hem Oracle tabanlı ERP projesinin insan kaynakları süreçlerindeki entegrasyonunda, hem de insan kaynakları bölümünün yapılanmasında rol almıştır. 


2001 Ocak ayında Koç Topluluğuna katılarak Birmot AŞ.’nin insan kaynakları yöneticiliği görevini 2005 yılına kadar yürütmüştür. Bu süreçte hem şirket, hem de topluluk içinde ayrıca yürütülen işe alma ve yerleştirme, iş analizi, iş değerlendirme ve çalışan memnuniyeti projelerinde aktif rol alarak diğer koç şirketlerine de destek vermiştir. 2002-2004 yıllarında, Birmot bünyesinde “Öğrenen Organizasyon” modellemesi ile çalışan memnuniyeti odaklı yürütülen “Trio Projesi” nin üç sahibinden biri olan Boragan, çalışmanın felsefesini oluşturmuştur ve Türkiye çapında farklı bölgelerde sürdürülebilir kalıcı uygulamalara imza atmıştır. Koç Holding AŞ.’nin İnsan Kaynakları İşe Alma Yöneticiliği görevine getirilen Boragan, 2006 Nisan sonuna kadar da topluluğun tümüne hizmet etmiştir. 


Mayıs 2006’da insan kaynaklarında edindiği deneyimi paylaşmak ve sektöre kendi adına katkı sağlamak için Trio İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasını kurmuştur. Mayıs 2008’e kadar özellikle KOBİ’lere insan kaynakları alanında ekibiyle ve iş ortakları ile birlikte hizmet ederek danışmanlık sektöründe yer almıştır.


Kurumsal hayata geri dönme kararı alan Boragan, Mayıs 2008-Ocak 2015 yıllarında Abdi İbrahim Holding bünyesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı (Kazakistan, Cezayir, Azerbeycan, Gürcistan) şirket birleşmesi ve satın alınması operasyonlarında insan kaynakları bünyesinde farklı farklı yönetimsel sorumluluklar almıştır. Yetenek yönetimi, performans kültürü, çalışan bağlılığı, işveren markası ve iç iletişim konularında yürüttüğü projeler ile şirketin değişim yönetimi sürecinde katkı sağlamıştır. Son olarak, Abdi İbrahim İlaç’ın pazarlama ve satış operasyonları ile Genel Müdürlüğü’nden, holding bünyesinde bulunan Reformed ile Japon ortaklı Otsuka şirketinin insan kaynaklarından sorumlu olan Berna Büyükutku Boragan, 7 yıl aradan sonra danışmanlığa geri dönmeye karar vermiştir.


Trio İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasını Ocak 2015 itibariyle canlandıran Berna Büyükutku Boragan, özellikle büyüme aşamasında veya dönüşüm aşamasında olan küçük ve orta ölçekli firmalarda kültür değişimi ve organizasyonel kabiliyet gelişimi alanlarında çalışmaktadır. Bu hizmeti verirken benimsediği felsefeyi şu şekilde tanımlamaktadır:


Temas ederek, içinde bulunduğumuz Rekabetçi ortamda, İletişim kalitesini arttırarak, Organizasyonel ve bireysel gelişimi sağlamak.


Bu felsefeyi oluştururken Berna Boragan, hem kişisel hem de mesleki olarak ilgi duyduğu 2 ana konudan esinlenmiştir.: “Öğrenen organizasyon” ve “Duygusal Zeka” …


Berna B. Boragan hem bu uzmanlığını hem de ilgisini, IODA Organizasyonel Gelişim Komitesinin liderliğini de alarak bu platforma da taşımıştır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

BİZİ TAKİP EDİN